ساده و بی پیرایه

ساده و بی پیرایه …سال نو خود را به ما نشان می دهد…سالی که پنهان پشت پرده های بخت منتظر است، آری سال نو در راه است…ردایی از جنس اقبال نیک بر دوش…باشد که سالی نیکو باشد و خیلی خبرهاست امروز! اینکه تدبیر پیش روی ما و نیز در ذهن ما می درخشد…سالی باشد پر از کفایت بر ما ان شاء الله.

به شرطی که حواسمان به دل باشد، دل انتظار عاطفه دارد.  نگو که زندگی فقط سر ستیزه را با ما دارد، نباید حتی فضای ذهن را به بعضی افکار پریشان و ستیزه جویانه آلوده کرد…چه برسد به این که آنها را خدای نکرده عملی کنیم! شاید باید صبر کنیم تا روزگار خیلی چیزها را برای ما معلوم کند ولی در مجموع:

در کتاب محبت ز کینه بابی نیست(شهریار)

بد نیست اجازه دهیم تا در سال جدید، عشق هم در زندگیمان جولانی دهد:

شعور عقل چه سنجد به عشق شور انگیز

که عشق تا بدرخشید، عقل بی حس شد(شهریار)

زندگی ماشین اطراف ما، روی اعصاب است قبول ولی باید از فرصت عمر بهره مند شد و دیگر زیاد غر نزد. این طوری آدمی زندانی می شود. در زندانی که خودش ساخته است. ان وقت شاید نوعی فاصله گرفتن از اعمال و روش های قبلی ما را نجات داریم.

آه که سالی آغشته به تجربه می رود..آسمان به زمین لبخند می زند، زمین برای مدتی حیات کهکشانی خود را تمدید می کند. رنگ های رفته سال قدیم آرام آرام در افق ناپدید می شوند…افق با رنگ های تازه ای و با باد بهاری تازه می شوند. اکلیل سادگی روی مژگان سال جدید می درخشد… طروات دور از دسترس نیست اگر با تفکر و اندیشه انس بگیریم…کاش همیشه همه چیز گل و بلبل باشد، ولی نمی شود! واقع بین که باشیم، شایسته تقدیر از سوی جهان اطرافمان هم می شویم.

اگر بگذاریم ایده های خلاقیت برای لحظه ای بدرخشند و بعد سفت انها را بچسبیم و با انضباط ذهنی خود آنها را سامان دهیم. آری ساعات پایانی است که به جست و جوی راه حل ها برای سال بعد در ذهن می گذرد…این گونه است  که نور شهود در ذهن ما می درخشد… کائنات ما را با حس ششم یاری می دهد… دروازه های راز آلود آینده رو به ما گشوده می شوند. ان شاء الله. می رویم به سوی ممکنات جدید. باید قدری بهتر جهان را ببینیم، باید بینش خود را تغییر دهیم. آن هم حتی در چهارچوب یک ضرب الاجل. یعنی هر چه سریعتر بهتر. کسی چه می داند: 

چون گل و می دمی از پرده برون آی و درآ

که دگرباره ملاقات نه پیدا باشد(حافظ)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *